خوش‌لباس‌ترین‌ها و بدلباس‌ترین‌های دوران پهلوی دوم

لعبت والا

در گروه شاعران و نویسندگان خانم­ها لعبت­ والا، لیلا کسری، آقایان صادق چوبک نادرپور، یدالله رویایی، خوش لباس­ترین و آقایان نصرت رحمانی و منوچهر آتشی به عنوان بد لباس­ترین شاعران انتخاب شده­اند، در میان گروه هنرمندان ناصر ملک­‌مطیعی، گوگوش، فردین، عارف، پوران، فرخزاد، مهستی، منوچهری و گروهی دیگر به عنوان شیک­ترین و ایران، ایرج، آغاسی، اسداللهی، سوسن و گروهی دیگر به عنوان بد لباس­‌ترین انتخاب شدند.


درحالیکه هفته پیش لیست شیک­ پوش­ترین و بد لباس ­ترین زنان و مردان جهان به وسیله خبرگزاری‌ها منتشر می‌شد سرویس مد و زیبایی مجله جوانان نیز که در جریان این واقعه بود به وسیله گروه خبرنگاران خود مشغول یک آمارگیری جالب برای تعیین خوش­‌لباس‌­ترین و بد لباس­‌ترین شخصیت­های معروف ایرانی بود و در این طریق از همکاری خبرنگاران روزنامه اطلاعات نیز که مرتبط با شخصیت­های مختلف ارتباط دارند، همچنین از همکاری مزون­های مشهور، بوتیک­ها و خیاطی­ها نیز برخوردار بودیم.


معمول است که در آمارگیری جهانی برای تعیین خوش­‌لباس‌­ترین و بدلباس ­ترین اشخاص، شیک­ پوش به شخصی اطلاق می­شود که مطابق با دستاوردهای مد روز لباس بپوشد و بد لباس به شخصی گفته می‌شود که توجهی به سر و وضع لباس خود نداشته باشد. در این بین گروهی هستند که بسیار خوب و متین لباس می­پوشند، پارچه­‌های گران قیمت می‌خرند و مورد استفاده قرار می­دهند ولی این عده تابع مد روز نیستند بلکه صرفاً تابع سلیقه شخصی خود هستند و طبعاً ما این عده را از لیست کنار گذاشته‌­ایم و فقط شیک­‌پوش­ترین و محبوب­‌ترین شخصیت­های سیاسی، اجتماعی و هنری را انتخاب کرده و معرفی می‌کنیم و یادآور می‌شویم که طبعاً این آمارگیری نمی­تواند صد در صد درست و صحیح باشد ولی می‌توانیم با توجه به تحقیقاتی که انجام داده­ایم قول بدهیم که هشتاد درصد آمارگیری ما صحیح و طرف اعتماد است.


* شیک پوشان در گروه سیاسی در گروه سیاستمداران و شخصیت­‌های معروف این عده به‌عنوان شیک­‌پوش­ت‌رین انتخاب و معرفی می‌شوند. آقای دکتر جمشید آموزگار وزیر دارایی. ایشان در شیک­‌پوشی حتی بین اعضای کابینه هم معروف هستند.


آقای هوشنگ انصاری وزیر اقتصاد. وی در هارمونی و انتخاب رنگ لباس همیشه سلیقه کافی به خرج می‌دهد.


آقای عبدالمجید مجیدی وزیر کار. سلیقه مجیدی در انتخاب رنگ و مخصوصاً در انتخاب و پوشیدن لباس در ساعات مختلف مشهور است مثلاً ایشان لباس صبح را عصر همان روز نمی پوشند و شب اگر در جایی دعوت داشته باشند حتما لباس شب می پوشند.


آقای پروفسور پویان رئیس دانشگاه ملی با این که همیشه لباس تیره انتخاب می‌کند اما مد روز و جالب می­پوشد.


آقای دکتر نهاوندی رئیس دانشگاه تهران در لباس­هایش تنوع به خرج می‌دهد.


آقای دکتر جهانشاه صالح با اینکه مردی جا افتاده می‌باشد اما هنوز هم در انتخاب لباس کاملاً مرد شیکی به حساب می­آید.


آقای فرهنگ مهر رئیس دانشگاه پهلوی نیز از شیک­پوشان به حساب می‌آید.


آقای دکتر شادمان استاندار استان مرکزی و آقای نیک‌پی شهردار تهران نیز از طرف خیاط­‌های مشهور تهران به عنوان دو شخصیت شیک­‌پوش و مد روز انتخاب شده­اند در گروه شخصیت‌های ورزشی آقای کامبیز آتابای رئیس فدراسیون فوتبال و آقای علی عبده مدیر سازمان ورزشی پرسپولیس به عنوان شیک­‌پوش­ترین انتخاب شده‌اند.


* بدلباس‌­ترین اشخاص در گروه سیاسی
در گروه مردان سیاسی این اشخاص طبق آرای مزون­ها، بوتیک­ها و خبرنگاران مشهور بد لباس­ترین هستند.
آقای حسن شالچیان وزیر راه- آقای دکتر کاظم­‌زاده وزیر علوم- آقای محمود قوام صدری وزیر مشاور- آقای عباس میرزایی در مجلس شورای ملی.


* از گروه­های مختلف
از طبقات و گروه‌های مختلف نیز این اشخاص به عنوان خوش‌­لباس­ترین انتخاب شده‌اند.
از میان گروه شاعران و نویسندگان خانم لعبت والا- مد روز می­پوشد.


خانم لیلا کسری- مد روز و اغلب متمایل به مدهای نوجوانی لباس انتخاب می‌کند و به تنوع اهمیت می‌دهد.
آقای نادر نادرپور روی‌هم ‌رفته مرد شیک و مرتبی است و گاهی کارش در انتخاب لباس به وسواس می­کشد.
آقای یدالله رویایی کاملاً امروزی لباس می‌پوشد.


آقای صادق چوبک نویسنده معروف نیز در بین گروه نویسندگان شیک­پوش­ترین است.


در همین گروه، آقایان نصرت رحمانی، منوچهر آتشی و خانم مینا اسدی به عنوان بدلباس ترین انتخاب شده‌اند.


* گروه ورزشکاران
در گروه ورزشکاران فوتبالیست­ها اندکی آراء بیشتری آورده‌­اند و آقایان همایون بهزادی، کلانی، ادیبی به عنوان شیک­‌پوش­ترین ورزشکاران انتخاب شده‌اند.

* در گروه هنرمندان
برای اینکه خوش­‌لباس ترین و بد لباس­‌ترین هنرمندان را انتخاب کنیم حتی با خود آنها نیز گفت­وگو کردیم و بدین جهت دیگر جای گله و شکایتی باقی نگذاشتیم «ناصر ملک مطیعی» به عقیده اکثریت قبلاً هنرمند بدلباسی بود ولی در حدود دو سال پیش به یکباره در صف خوش لباس­ها قرار گرفته و می­‌بینید که این روزها دست هر چه خوش‌­لباس است را از پشت بسته است.


»فردین» مثل همیشه خوش لباس می­باشد و در مورد انتخاب رنگ­ها سلیقه خاصی به کار می‌برد.

»گوگوش» بدون تردید خوش لباس­ترین خواننده زن ایرانی است چون حتی مردم عادی نیز بدون استثناء او را شیک پوش می­دانند.

«عارف» بقول اکثریت اگر لباس­های تیره بپوشد می‌تواند بیشتر جلوه کند ولی به هر حال در مورد لباس سلیقه دارد.

»پوران» برای داشتن لباس­های مد روز خیلی خرج می‌کند و مثل این که در این مورد موفق شده است.
» فرخزاد» خواننده و شومن خوش‌لباس است ولی می­گویند کم لباس می­باشد یعنی فرخزاد لباس خوب می­پوشد ولی معلوم نیست به چه علت تعداد لباس­هایش زیاد نیست با این حال باید در این لیست باشد چون هر نوع لباسی بپوشد شیک است.


»مهستی» در مورد انتخاب رنگ­ها زیاد سلیقه ندارد ولی به هرحال خوش پوش است او نیز در مورد کلکسیون لباس همتا ندارد و اندامش با لباس­های مختلف هماهنگی دارد.


«منوچهر» گاهی خیلی در مورد انتخاب و فرم لباس خوش سلیقه است و گاه برعکس. به هر حال قد بلند و باریک او لباس را خوب جلوه می­دهد.


متوسلانی و منوچهر وثوق همه نوع لباس می­پوشند که در آخرین مد فرو می‌روند و گاه در حد متعادل ولی به هر حال در هر میهمانی پرجلوه می­باشند مخصوصاً متوسلانی.

«فریبا خاتمی» گران­ترین لباس­ها را دارد و همچنین هماهنگ­‌ترین آن­ها را، فریبا به خاطر راه رفتن می­‌تواند مانکن هنرپیشه­‌ها لقب گیرد.
ایرج قادری و فریدون فروغی زیاد اهل کت و کراوات نیستند. ولی با این حال همیشه خوش لباس بوده­اند.
گیتی در لباس­هایش همیشه تنوع بوده و در مورد انتخاب رنگ‌ها نیز سلیقه خاصی دارد.
کوروس سرهنگ زاده هیچگاه دیده نشده که حتی یک ذره لباس­هایش چروک داشته و یا هماهنگ نباشد او در مورد انتخاب رنگ­ها و دوخت لباس خیلی سخت­گیر و مشکل پسند است.
هنرمندان بد لباس!
ایران با این که زن خوش‌­سلیقه­ای می­‌باشد ولی در مورد لباس خصوصاً رنگ­ها زیاد نمی­شود رویش حساب کرد و بدین جهت به عقیده صاحب­نظران او ستاره بعد لباس است.


ایرج، آغاسی، مسعود اسداللهی زیاد به فکر لباس نیستند.

اسداللهی لباسهای مد روز گاهی می­‌پوشد ولی در انتخاب آن­ها سلیقه ندارد. ارنیک هیچگاه لباس خوش­‌دوختی نپوشیده، پوری بنایی لباس‌هایش با شخصیت او هماهنگی ندارد، دلکش از ابتدا بد لباس بوده، »شهناز تهرانی» بخاطر چاقی نتوانسته حتی یک بار لباس خوش­فرمی بپوشد و لباس تیره نیز او را مسن جلوه می‌دهد.

«سعید راد» در مورد لباس بی­خیال است ممکن نیست سعید راد حتی یک بار لباس مرتب هماهنگی بپوشد.


رویا، سوسن، فروزنده اربابی نیز در لیست بد لباس­ها جای بلندی دارند! و برخلاف انتظار خیاطان، مزون­ها و حتی هنرپیشگان بهروز وثوقی را بد لباس می‌­دانند، همایون و پرویز صیاد نیز تا به حال نشده که یک‌بار لباس خوش­د‌وخت و یا خوش رنگی بپوشند و به عنوان بدلباس‌­ترین هنرمندان انتخاب شده‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *