صدای گوگوش از بزرگترین فرستنده آلمان پخش می‌شود

با اقدام مستقیم دفتر خبرنگاری مجله جوانان در آلمان

مجله جوانان بدون این‌که گوگوش خواننده جوان ایرانی اطلاع‌داشته باشد به عنوان شنایایی ایران و موزیک آن ترتیب پخش یک صفحه این خواننده را از فرستنده رادیویی ان‌دی‌آر آلمان داد.

کامران اختر خاوری خبرنگار جوانان از آلمان این هفته گزارش داد که گوگوش با آهنگ ۱۶ گل قاصدک آلمان را فتح نمود.

اختر خاوری می‌افزاید فرستنده رادیویی NDR آلمان ، رادیوی قسمت شمالی آلمان که در سراسر اروپا شنونده دارد، هر هفته برنامه مخصوصی پخش می‌کند و طی آن آهنگ‌های روز اروپا و آمریکا را برای میلیون‌ها شنونده خود پخش می‌نماید، دو هفته تمام است که گوگوش خواننده مشهور و جوان ما را با ترانه ۱۶ گل قاصدک میهمان خود کرده است. بدون این‌که این خواننده خبر داشه باشد و بداند که اینک دارد در آلمان محبوب همگان می‌شود چون ترانه او در صدر قرار دارد.
اختر خاوری می‌نویسد من که می‌دانستم گوگوش با این آهنگ توانسته در ایتالیا و فرانسه به توفیق دست یابد وقتی از ایران باز می‌گشتم چند ترانه روز منجمله همین صفحه را همراه بردم و تصمیم گرفتم که با گفتگوهای قبلی که با سردبیر جوانان داشتم ترتیب پخش آن را از رادیو بدهم.
ابتدا با مجری برنامه آهنگ‌های روز رادیو NDR که آشنایی داشتم گفتگو کردم و صفحه گوگوش را بالو دادم که اگر مناسب تشخیص داد ترتیب پخش آن را بدهد.
جالب این‌جاست که دو روز بعد در آغاز این برنامه گوینده اعلام داشت: امروز صفحه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که خواننده آن دختری جوان از ایران است. او در ایتالیا و فرانسه شهرتی بزرگ به دست آورده و دو سال پیش در تلویزیون آلمان برنامه اجرا نموده‌است و آنگاه صدای گوگوش و ترانه ۱۶ گل قاصدک پخش شد و غوغائی به راه انداخت چون اینک در سراسر آلمان میلیون‌ها نفر خواستار این آهنگ و گوگوش شده‌اند به طوری که درست دو هفته تمام است که مرتبا بنا به درخواست شنوندگان رادیو NDR، ۱۶ گل قاصدک را پخش می‌نماید و اینک وارد هفته سوم می‌شود.
امیدوارم که توانسته باشم وظیفه خود را به نمایندگی از طرف مجله جوانان بنحو خوبی انجام دهم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *